Dünyaca Ünlü Çatak Karakovan Balı

Sağlıklı yaşamdan söz edildiğinde ilk akla gelen gıdaların başında doğal üretilmiş bal gelmektedir. Tarihin her kesiminde insanoğlu şifa aramış ve bunu özellikle modern tıbbın gelişmemiş olduğu dönemde doğada, doğanın kaynaklarında aramışlardır. Bal, yüzyıllarca bozulmadan korunabilen bir gıda olarak her derde deva özelliği ile yeryüzüne lütfedilen en güzel gıdaların başında yer almaktadır.


Onebal, Çatak’ın vahşi ve doğal ortamında bulunan arıların ürettiği bal’ın bir benzerini, arılara doğal ortamın aynısını hazırlayarak üretmeyi başarmıştır. Dededen gelme geleneksel yöntemlerle ceviz ağacı kütüklerinin içerisinde üretilen bal ile Çatak kayalıklarından toplanan bal %100 aynıdır. Katkısız ve %100 organik olan balın bir benzeri yoktur. Her Onebal, kutusundaki seri numarası ile orijinalliği korunarak belirtilmiştir.


Dededen kalma geleneksel usuller ve arının doğal yaşantısının bize verdiği ilhamla çıktık bu yola. Onebal’ın markalaşması ve balın sizlere %100 doğal olarak ulaşması için üretiminden ambalajına hiçbirşeyden kaçınmadık. Üretimde, sıhhi ağaç kovanlar kullanıldı. Bal toplanırken ahşap ürünler kullanıldı. Bal kesilirken veya süzme bal yapılırken yine sıhhi ahşap ve cam malzemeler kullandık. Bölgede yetişen ceviz ağacı ve ceviz yağı kullanılarak hazırlanan kutular özel olarak hazırlandı. Kısaca balın doğallığını boazacak hiçbir gereç veya katkı malzemesi üretimin hiç bir aşamasında yer almadı. Doğal olarak ortaya çıkan ürün gönül rahatlılığı ile tüketilebilecek bir baldır.


Arıcılık bize dededen kalma... Onebal, yüzyıllarca süren doğal bal üretimimiz babadan oğula sürsün diye markalaştı.